na foto:   Artystka oraz Kazimierz Czerwonka kierownik hospicjum stacjonarnego

Pani empatia i pochylenie się nad drugim człowiekiem daje wyraz wrażliwości płynącej prosto z serca – napisała w podziękowaniach za pomoc dla jej chorej na nowotwór mamy Sandra. Takich podziękowań jest wiele więcej, jak i osób, którym pomaga Justyna Steczkowska. Za działalność charytatywną zostanie ona w tym roku uhonorowana Bursztynową Różą.

„Justyna Steczkowska rozpoczęła pomoc dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w 2011 roku. Początkowo nagrała spoty radiowe, które emitowały rozgłośnie radiowe w ramach kampanii społecznościowych. Zapytana, czy zgodziłaby się pomóc w dalszych działaniach związanych z promocją idei hospicyjnej, nie wahała się ani chwili, a jej pomoc była kompleksowa i pełna zaangażowania” – podsumował ojciec Filip Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia i laureat honorowego wyróżnienia Bursztynowej Róży w ubiegłym roku. To właśnie on zaproponował, by w ten wyjątkowy sposób podziękować Justynie Steczkowskiej za jej dotychczasową działalność charytatywną.

Wokalistka chętnie dzieli się swoim talentem, często dając charytatywne koncerty lub przekazuje dary na aukcje, z których dochód przeznaczany jest na leczenie osób chorych – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Choć najmocniej związana jest z Fundacją Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, którego jest ambasadorką, pomaga również innym. „Zaangażowanie znanych osób w pomoc potrzebującym przede wszystkim zwraca uwagę na ich problemy, ale także powoduje, że ci ludzie nie czują się samotni, wiedzą, że mogą na kogoś liczyć. W domu przeszliśmy dużo chorób, otarliśmy się nawet o śmierć, więc rozumiem to trochę lepiej niż inni. A przynajmniej tak mi się wydaje” – wyjaśniła artystka.

Honorowe wyróżnienie Bursztynowej Róży przyznawane jest od 2008 r. przez środowiska skupione wokół targów Złoto Srebro Czas za wrażliwość społeczną i pomoc okazywaną potrzebującym. Dotychczasowymi laureatami są Maria Kaczyńska (2008), Jadwiga Czartoryska z Fundacji Orange (2009), Małgorzata i Tomasz Osuchowie – Fundacja Spełnionych Marzeń (2010), Magdalena Różczka (2011) i o. Filip Buczyński – Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia (2012).

Uroczyste wręczenie Bursztynowej Róży Justynie Steczkowskiej odbędzie się podczas otwarcia targów Złoto Srebro Czas 4 października o godzinie 11.00.