Zainteresowanie firm bursztynniczych targami Złoto Srebro Czas systematycznie rośnie. Na najbliższej edycji imprezy swoją ofertę zaprezentuje ponad 30 polskich wystawców, głównie z Pomorza.

Targi Złoto Srebro Czas od zawsze były dobrym miejscem prezentacji wyrobów z bursztynu, głównie z powodu innych niż np. w Gdańsku grup odbiorców. Początkowo byli to właściciele galerii i sklepów z kraju, od kilku lat są to przede wszystkim mieszkający w okolicach stolicy Chińczycy. „Na Złoto Srebro Czas nie ma zakazu wystawiania wyrobów z innych niż bursztyn bałtycki żywic, które są nierzadko wprowadzane dla wzbogacenia oferty” – podkreśla tę niewątpliwą zaletę Łukasz Kwiatkowski z gdańskiej firmy Berkwiat.

Cennym dowodem na atrakcyjność targów Złoto Srebro Czas dla bursztynników jest obecność firm – uczestników programu promocji polskich firm jubilerskich i bursztynniczych realizowanego na zlecenie Ministerstwa Gospodarki przez Konsorcjum Bursztyn – skarb Polski. Po trzech edycjach targów objętych dofinansowaniem firmy najwyraźniej zyskały wystarczająco dużo dowodów na ich atrakcyjność biznesową, by również i w tym roku znaleźć się w gronie wystawców.

Choć regulamin targów nie zabrania wystawiania innych żywic kopalnych i subfosylnych, w ofercie wystawców dominuje bursztyn bałtycki, przede wszystkim naturalny, bo na taki jest obecnie największy popyt. W wersji ekskluzywnej zamyka się go w delikatnych, filigranowych oprawach z żółtego złota lub srebra złoconego, by wyeksponować jego naturalne piękno. Nie brakuje też wersji klasycznej, czyli połączenia ze srebrem. Jest i opcja designerska, gdzie dostępny jest pełen wachlarz materiałów – od szlachetnych po… krawieckie – i zaskakujących pomysłów na ciekawe szlifowanie i oprawienie słonecznego kamienia.