Choć targi Złoto Srebro Czas specjalizują się w promocji współczesnej sztuki złotniczej, to z całą pewnością nie lada gratką dla wielbicieli biżuterii okaże się wystawa fotografii oraz biżuterii plemiennej ludów Afryki i Azji „Kobieta w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz”.

O pasji kolekcjonerskiej Magdalena Kwiatkiewicz – pomysłodawczyni Galerii YES promującej sztukę złotniczą i dokonania polskich projektantów oraz współwłaścicielka firmy YES Biżuteria – opowiadała gościom targów Złoto Srebro Czas w 2008 r. podczas uroczystego wernisażu wystawy współczesnej biżuterii z jej prywatnej kolekcji. W tym roku poznamy jej kolejną pasję: fotografię. Owocem ich połączenia będzie wystawa „Kobieta w obiektywie Marii Magdaleny Kwiatkiewicz”, na której będą prezentowane zdjęcia z jej wypraw do Afryki i Azji oraz biżuteria plemienna ludów zamieszkujących na obszarach Tajlandii oraz pustyni Sahary.

Autorkę zdjęć najbardziej fascynują ludzie, z którymi, mimo różnic językowych i kulturowych, w niezwykle łatwy i subtelny sposób wchodzi w intymną relację. Owocem tych spotkań jest cykl fotograficzny wzbogacony o egzotyczne i barwne przykłady biżuterii plemiennej: magicznej, uzdrawiającej, chroniącej przed działaniem złych mocy, łączącej z duchami przodków, pełnej symboli religijnych i kultowych. A przede wszystkim pięknej, kolorowej – zupełnie innej niż ta współczesna europejska, z którą mamy do czynienia na co dzień.