Miesięcznik „Zegarki & Biżuteria” oraz Targi Złoto Srebro Czaszapraszają 2 października o godzinie 11.00 na seminarium zatytułowane „Wyróżnij się albo zgiń”. Prowadzący Maciej Kmieciak przedstawi metody wykorzystania zapachów w handlu.

Aromamarketing to sztuka umiejętnego wykorzystywania wiedzy o oddziaływaniu zapachów za zachowanie i reakcje człowieka. To także najnowszy i zarazem najbardziej efektywny sposób na podkreślenie wyjątkowości firmy oraz oferty. Z punktu widzenia handlu aromarketing należy do najtańszych, najbardziej efektywnych i efektownych form reklamy.

Oddziaływanie na klienta za pomocą odpowiednio dobranych kompozycji zapachowych staje się przynoszącym wymierne korzyści instrumentem marketingowym o bardzo szerokich możliwościach zastosowania. Aromamarketing jako element koncepcji marketingu sensorycznego jest niezwykle efektywnym sposobem podkreślenia wyjątkowości firmy lub oferowanych produktów. Zapach może stać się nieodłącznym atrybutem firmy i instynktownie wpływać na zachowania konsumentów pomagając im w podjęciu decyzji o zakupie.

Zastosowanie narzędzi aromamarketingowych pozwala na wyróżnienie się wśród konkurencji oraz znaczący wzrost poziomu przywiązania klientów. To pewny sposób na stworzenie szeroko rozpoznawalnej marki. Skuteczność marketingu zapachowego potwierdzają badania naukowe oraz efekty obserwowane w konkretnych miejscach wdrożenia.

Aromamarketing to rozwiązanie, który może przyczynić się do sukcesu finansowego i wizerunkowego niemal każdej firmy!