Drugiego dnia targów zostały ogłoszone wyniki Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Biżuterii Artystycznej „Prezentacje”. Jury w składzie: Bogumił Bytomski, Paweł Kaczyński, Krzysztof Roszkiewicz, Marcin Tymiński Arkadiusz Wolski – członkowie Grupy Sześć oraz Wanda Gontarska – dyrektor targów Złoto Srebro Czas postanowiło nagrodzić następujące prace:

I NAGRODA – 7.000 zł. – Nagroda Prezesa MCT
– dla Antka Zaremskiego za połączenie sztuki malarskiej z użytkową. Autor bawi się i śmiało wykorzystuje wszelkie techniki do tworzenia nowych, niespotykanych form biżuteryjnych.

II NAGRODA – 3.000 zł. – Nagroda Prezesa PSP
– dla Wojciecha Rygało za technikę jubilerską i czystość wykonania przedmiotu. Poza kunsztem jubilerskim praca zawiera jak zwykle dowcip i dobry humor, co jest dosyć charakterystyczne dla tego autora.

III NAGRODA – 1 kg srebra – Nagroda Prezesa STFZ
– dla Sławy Tchórzewskiej za nieograniczoną możliwość samodzielnej kreacji. ¦wietny, własny charakterystyczny styl. Prace tej autorki nie wymagają podpisu…

Nagrody wręczyli fundatorzy: prezes Międzynarodowego Centrum Targowego Eugeniusz Galimski, wiceprezes Pracowni Sztuk Plastycznych Jacek Serkuczewski oraz prezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych Andrzej Bielak.

Ponadto jury przyznało następujące wyróżnienia:

WYRÓżNIENIA:

  1. KGHM Metraco – 2 kg granulatu srebrnego – dla Jana Suchodolskiego za eksperymenty techniczne i wizualne.
  2. Hopea – talon na zakupy w firmie o wartości. 500 zł – dla Jacka Wysokińskiego za formę i lekkość, z jaką autor bawi się srebrem.
  3. W.KOCIUBA NARZÊDZIA JUBILERSKIE – rękaw protetyczny z silnikiem – dla Jana Lekszyckiego za uchwycenie delikatności i lekkości w tak ciężkim materiale, jakim jest kamień.
  4. ARMA Anna Domańska – zestaw do elektrolitycznego złocenia i rodowania – dla Mariusza Pajączkowskiego za poszukiwanie i eksperymenty w prostej formie.
  5. Nagroda im. Małgorzaty Müldner-Nieckowskiej przyznawana przez Zofię i Witolda Kozubskich – 1 kg granulatu oraz dyplom – dla Tomasza żyłki za piękną formę podpartą perfekcyjnym rzemiosłem, rzadko spotykanym w dzisiejszych czasach.
  6. RODENT Pruszków – dla Jacka Byczewskiego za rzeczy i kolory, na które patrzymy, ale ich nie widzimy…