Miło nam poinformować, że rzecznik prasowy targów Złoto Srebro Czas Anna Sado otrzymała honorowy tytuł Bursztynnika Roku 2010 za wieloletnie zasługi w promocji bursztynu.

Spośród trzech kandydatów to właśnie ona otrzymała najwięcej głosów Kapituły, w skład której wchodzą Bursztynnicy Stulecia – prof. dr hab. Barbara Kosmowska-Ceranowicz i Wiesław Gierłowski oraz Bursztynnicy Roku: Mariusz Drapikowski (1999), Kazimieras Mizgiris (2001), Ewa Rachoń (2002), Adam Pstrągowski (2003), Wojciech Kalandyk (2004), Marek Gutowski (2005), Andrzej Wiszniewski (2006), dr Elżbieta Sontag (2007), dr Regina Kramarska (2008) i dr Sławomir Fijałkowski (2009).

Anna Sado, dziennikarka specjalizująca się w tematyce bursztynniczej i jubilerskiej, prowadzi obecnie Bursztynowy Portal amber.com.pl, dbając o jego wysoki poziom merytoryczny głównie poprzez współpracę z autorytetami ze środowiska naukowego i muzealniczego oraz fachowcami z branży.

„Pod redakcją Anny Sado portal amber.com.pl stał się jedynym medium elektronicznym w naszej branży prezentującym informacje na najwyższym merytorycznym poziomie. Tłumaczony na język angielski portal jest skarbnicą wiedzy i najpełniejszym archiwum branży bursztynniczej. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to źródło najrzetelniejszej i najpełniejszej informacji o bursztynie dostępnej dla każdego w światowym internecie” – napisano w uzasadnieniu decyzji Kapituły.