Tegoroczną laureatką tego honorowego wyróżnienia przyznawanego w imieniu środowisk skupionych wokół targów Złoto Srebro Czas jest Anna Dymna – aktorka, która z wyjątkowym zaangażowaniem wspiera osoby niepełnosprawne.

Annę Dymną kojarzymy nie tylko z jej pamiętnymi rolami filmowymi i teatralnymi, ale także z niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi, którym od wielu lat pomaga, pisząc dla nich scenariusze i reżyserując wystąpienia przed publicznością. Aktorka od lat wspiera działalność licznych organizacji, m.in. Wielkiej Orkiestry ¦wiątecznej Pomocy oraz fundacji „Mam marzenie” i „Akogo”. W 2003 r. założyła własną fundację „Mimo wszystko”, która pomaga wielu osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce, a także koordynuje pracę wolontariuszy. Fundacja organizuje m.in. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Ogólnopolskie Dni Integracji „Zwyciężać mimo wszystko” oraz Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”. Ponadto Fundacja buduje dwa nowoczesne ośrodki rehabilitacyjno-terapeutyczne: „Spotkajmy się” w nadbałtyckim Lubiatowie i „Dolinę Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach.
Jej działania, mające na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych, są zauważane i doceniane. Anna Dymna została uhonorowana licznymi nagrodami w podziękowaniu za działalność dobroczynną, m.in. Dyplomem Benemerenti (wyróżnienie Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego), Pro Infantis Bono (nagroda Rzecznika Praw Dziecka RP), „Lodołamaczem 2007” (nagrodą Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych) oraz tytułem „Sukces Roku 2007 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” (nagroda miesięcznika Menedżer Zdrowia).

W tym roku do tych wyróżnień dołączy Bursztynowa Róża przyznawana przez środowiska skupione wokół targów Złoto Srebro Czas – to symboliczna forma podziękowania za zaangażowanie w działania na rzecz potrzebujących. „Przyjmując tę nagrodę, uświadamiam sobie po raz kolejny, że najważniejsza jest przyjaźń i życzliwość ludzi. Gdy jesteśmy razem, gdy się szanujemy i wspieramy, udaje się nam wiele rzeczy niemożliwych, potrafimy przenosić góry, zapalać światełka w ciemnościach i budzić uśmiechy na smutnych twarzach. I nasze życie staje się piękne” – napisała w liście do organizatorów Anna Dymna. Na przeszkodzie w osobistym odebraniu nagrody stanęły jej intensywne próby do spektaklu „Stara kobieta wysiaduje” w Teatrze Startm w Krakowie. Aktorka podziękowała także organizatorom targów: „Jesteście kochani, że takimi miłymi gestami wspieracie naszą działalność. To naprawdę ważne. Ta Wasza rzadka życzliwość podnosi wartość i Złota, i Srebra, i nadaje głębszy sens Czasowi, który płynie”.

Więcej na ten temat: 

Przekaż dar na aukcję Anny Dymnej