Tak brzmi nazwa nowego konkursu dla młodych projektantów biżuterii i akcesoriów w trzech kategoriach: biżuterii z bursztynem, biżuterii modowej oraz galanterii skórzanej.

Pomysłodawcami konkursu AFC Design są Międzynarodowe Centrum Targowe we współpracy z Ogólnopolskim Cechem Rzemieślników Artystów, którzy wspólnie organizują od 2015 r. konkurs Mistrz Złota, Mistrz Srebra, Mistrz Czasu i Mistrz Przestrzeni 3D. Doświadczenia dotychczasowej współpracy zaowocowały pragnieniem stworzenia konkursu, który połączyłby początkujących kreatywnych designerów z doświadczonymi firmami produkcyjnymi, przynosząc korzyści obu stronom.

„Biżuteria z Polski święci triumfy w Europie i na świecie, dziś bardziej niż kiedykolwiek dotychczas niezbędna jest dobra współpraca między projektantami i producentami. Zarówno MCT, jak i Cech dobrze znają potrzeby branży i wiemy, że do jej dalszego rozwoju konieczne jest odkrywanie nowych, obiecujących talentów, jak i kojarzenie ich z producentami” – wyjaśnił Paweł Montewka, wiceprezes Międzynarodowego Centrum Targowego.

Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: biżuteria z bursztynem; biżuteria modowa; galanteria skórzana (paski, torebki, notesy, breloki, bransoletki ze skóry, zakładki, wizytowniki, portfele, etui do telefonów, itp.). Związki z modą są tu nieprzypadkowe: bowiem to właśnie zdolność interpretacji aktualnych trendów jest obecnie gwarantem komercyjnego sukcesu.

Każdy z uczestników może aplikować w dowolnej liczbie kategorii i z dowolną ilością projektów, które należy zgłosić na specjalnie w tym celu stworzonym panelu na stronie www.sophisti.pl do 15 czerwca. Oceni je jury składające się m.in. z projektantów biżuterii, mistrza kaletnictwa oraz krytyka mody. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas Warsaw Fashion Street (25-26.06.2016 r.). Tam też zostaną wyłonieni laureaci konkursu, których prace będą prezentowane podczas wystawy na 17. edycji Targów Złoto Srebro Czas – nagrodą organizatora targów jest na darmowe stoisko o powierzchni 6 m kw z wyposażeniem (o równowartości 3000 zł) dla zwycięzcy każdej z kategorii.

Do pobrania: regulamin AFC Design