Bursztynnicy, kombatanci i przyjaciele świętowali 90. urodziny Wiesława Gierłowskiego kwietnia w Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Jubilatowi życzono najczęściej… dwustu lat w wyśmienitym zdrowiu.

Jak na imprezę urodzinową tak dostojnego jubilata przystało, goście przynieśli wyjątkowe prezenty: Medal Jana Heweliusza wybity przez Muzeum Bursztynu z okazji przypadającego w 2011 r. roku Heweliusza (Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska Adam Koperkiewicz), Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (wiceprezydent Andrzej Bojanowski), okolicznościowy dyplom (przedstawiciel Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego), dyplom uznania (Zoja Kostiaszowa z Muzeum Bursztynu w Kaliningradzie). Wojciech Kalandyk, Mariusz Drapikowski i Giedymin Jabłoński wręczyli w imieniu bursztynników wyjątkowy prezent: wieniec laurowy. W czasie uroczystości jubilat zasiadał na wypożyczonym z Dworu Artusa krześle gdańskim, na którym tradycyjnie zasiadają laureaci Medali św. Wojciecha i ks. Mściwoja II.

W imieniu Międzynarodowego Centrum Targowego, organizatora targów Złoto Srebro Czas, bukiet kwiatów przekazał Adam Pstrągowski, prezes S&A. My również przykładamy się do ogólnych życzeń dla Wiesława Gierłowskiego: 200 lat w wyśmienitym zdrowiu!!!