Międzynarodowe Centrum Targowe i Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska Związku Rzemiosła Polskiego zapraszają złotników i jubilerów do udziału w dziesiątej, jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle.

Konkurs ten towarzyszy targom Złoto Srebro Czas już od dekady i stał się idealnym narzędziem do prezentacji kunsztu zawodowego złotników-jubilerów oraz promocji jakości, profesjonalizmu i fachowości w sztuce złotniczej. „Kolejne edycje konkursu ‘Złoto i Srebro w Rzemiośle’ potwierdzają zwiększające się zainteresowanie złotników i jubilerów” – deklarują organizatorzy. Dla uczestników, podzielonych na dwie kategorie wiekowe, przygotowano w tym roku następujące tematy: „Siedem kolorów tęczy” (juniorzy) oraz „Dwa światy” (seniorzy). Nowością tegorocznej edycji jest możliwość zgłaszania prac przez seniorów w dwóch grupach: wykonane wyłącznie techniką ręczną oraz z zastosowaniem technik komputerowych.

Prace konkursowe – biżuteria i przedmioty pełniące funkcje biżuterii, wykonane z zastosowaniem różnych technik złotniczych oraz wykorzystaniem metali, kamieni szlachetnych i ozdobnych – należy zgłosić do 11 września 2011 r. Oceni je komisja konkursowa powołana z grona wybitnych fachowców złotników i jubilerów z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwiska laureatów zostaną oficjalnie ogłoszone w czasie targów Złoto Srebro Czas. Tradycyjnie już drugiego dnia targów nastąpi uroczyste wręczenie nagród.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Więcej informacji, regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj: http://www.zlotosrebroczas.com/konkursy_i_wystawy.php?kiw=2