Grudzień zazwyczaj sprzyja podsumowaniom. Jaki był dla nas 2015 rok? Trudny, pełen wyzwań, zmuszających do szukania nowych rozwiązań. Efekt naszej pracy to 16. edycja targów Złoto Srebro Czas.

W mijającym roku targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas odbyły się w nowej lokalizacji: Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56C. Cieszymy się, że mimo początkowych obaw nowa hala została zaakceptowana przez większość wystawców i odwiedzających, co dobrze rokuje na przyszłość.

Ale nie tylko za sprawą lokalizacji były to Targi inne niż dotychczas. Rozłam w branży – wskutek pojawienia się konkurencyjnej imprezy targowej, odbywającej się w Warszawie w terminie tradycyjnie zarezerwowanym dla Złoto Srebro Czas – zaowocował zmniejszeniem liczby wystawców (172 firmy) oraz zaburzeniem tradycyjnego podziału imprezy na sektory odzwierciedlające rynek. Po stronie Złoto Srebro Czas opowiedziała się silna reprezentacja projektantów biżuterii i artystów plastyków (ponad 60) oraz producentów wyrobów bursztynowych (ponad 30), nie zabrakło także firm oferujących złotą i srebrną biżuterię, jak również narzędzia i maszyny.

Podsumowanie jest indywidualną sprawą każdej firmy – zwłaszcza w tej nowej dla wszystkich sytuacji. Cieszymy się z sukcesów tych, dla których nasze Targi były udane, zaś pozostałym obiecujemy, że dołożymy wielu starań, by kolejna edycja była zdecydowane lepsza. Wszystkim Państwu dziękujemy za to, że jesteście z nami, i życzymy wyjątkowo udanego – pod każdym względem – 2016 roku.