Zofia i Zbigniew Góreccy, właściciele Firmy Jubilerskiej Górecki, odebrali podczas uroczystego Wieczoru Wystawców gratulacje z okazji 20-lecia firmy.

Organizatorzy targów Złoto Srebro Czas złożyli na ich ręce serdeczne gratulacje z okazji tego jubileuszu, dziękując za dotychczasowy nieoceniony wkład w rozwój polskiej branży jubilerskiej i kultywowanie – w najlepszym stylu – tradycyjnych, dziś już nierzadko zapomnianych tradycji i technik złotniczych. Podkreślono także rolę marki FJ Górecki – „biżuterii z klasą” – na rynku polskim oraz wyjątkowość przygotowywanych co dwa lata kolekcji: „Pragniemy podziękować za minione dwie dekady i owocną współpracę, jak również za wspaniałe kolekcje – nie tylko te wyróżnione Nagrodą Ministra Gospodarki: Coral by Górecki i Rubinowe Tango. Dumą napawa nas fakt, że to właśnie na targach Złoto Srebro Czas co dwa lata wszystkie wizerunkowe kolekcje sygnowane FJ Górecki mają swoją premierę” – napisano w liście gratulacyjnym, który został oficjalnie odczytany przez prowadzącego wieczór Ryszarda Rembiszewskiego.

Firma Jubilerska Górecki powstała w 1991 r. jako mały zakład rzemieślniczy w Dębicy. Jej założyciel Zbigniew Górecki od początku postawił na tradycję oraz perfekcyjne opanowanie warsztatu rzemieślniczego. Obecnie firma słynie z wysokiej jakości biżuterii wykonywanej przy użyciu tradycyjnych, nierzadko już zapomnianych technik złotniczych, jak również klasycznego wzornictwa we współczesnym wykonaniu. Jej domeną jest biżuteria z żółtego i białego złota z kamieniami szlachetnymi: diamentami, szafirami, rubinami, szmaragdami oraz oliwinami i topazami. Jako jedna z nielicznych polskich firm posiada własny dział projektowy i produkcyjny, gdzie rodzą się wszystkie kolekcje tej marki.