Laureaci honorowego wyróżnienia Bursztynowej Róży Magdalena Różczka, Jadwiga Czartoryska oraz Tomasz Osuch z Fundacji Spełnionych Marzeń, złotymi nożyczkami przecięli wstęgę na znak otwarcia Targów.

Kulminacją uroczystości otwarcia 12. edycji targów Złoto Srebro Czas było wręczenie Bursztynowej Róży dla aktorki Magdaleny Różczki za jej działalność charytatywną na rzecz dzieci chorych na choroby nowotworowe. Różę odebrała ona z rąk prezesa Fundacji Spełnionych Marzeń Tomasza Osucha. „Cały czas wydaje mi się, że jeszcze nie zasłużyłam na takie wyróżnienie, że ciągle jeszcze robię za mało” – powiedziała aktorka, obiecując dalszą współpracę z Fundacją.

Targi zaszczyciła swoją obecnością także Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange, która za działalność charytatywną została uhonorowana Bursztynową Różą w 2009 r. Wśród gości była także związana blisko z Targami Lidia Popiel, pierwsza Ambasador Bursztynu. Ta znana fotografka wraz z absolwentami wydziału fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej wykonywała dziś portrety w zaaranżowanym studio fotograficznym pod hasłem „Liczy się pierwsze wrażenie”.

Pierwszego dnia imprezę odwiedziły także śpiewaczki Izabela Kopeć i Alicja Węgorzewska, aktorki Justyna Sieńczyłło i Beata ¦cibakówna, które były gośćmi platformy Jubiler24.pl, patrona medialnego Targów. W specjalnie zaaranżowanym studio telewizyjnym gościli także specjaliści: ekspert brylantów Grzegorz Tomaszewski oraz prezes Instytutu Psychologii Płci Grzegorz Kordek. Relacje z Targów nadawane będą na żywo do końca imprezy na Jubiler24h.pl.

Punkty kulminacyjne pierwszego dnia to ponadto premiera kolekcji „Cytrynowa Sonata” Firmy Jubilerskiej Górecki oraz wystawy fotografii i biżuterii ludów plemiennych Afryki i Azji „Kobieta w obiektywie Magdy Magdaleny Kwiatkiewicz”.

Serdecznie zapraszamy na drugi dzień Targów i przewidziane w programie atrakcje, m.in. wręczenie nagród w konkursach Prezentacje oraz Złoto i Srebro w Rzemiośle. A po targach – pełen niespodzianek Wieczór Wystawców na nowym stadionie Legii Pepsi Arena.