Około setki wystawców prezentujących nowości biżuteryjne, międzynarodowy konkurs jubilerski pod hasłem „Victoria”, prelekcje zaproszonych gości i oczywiście jubileuszowa impreza – tak targi Amber Trip będą świętować 10-lecie istnienia. W Wilnie będzie również Magazyn Targowy Złoto Srebro Czas.

Międzynarodowe Targi Bałtyckiej Biżuterii Amber Trip odbywają się już od 10 lat. Zostały one pomyślane jako miejsce prezentacji dla firm z regionu bałtyckiego, jak również szansa na ożywienie wymiany handlowej. Do wyrobów z bursztynu, które początkowo dominowały w ofercie wystawców, szybko dołączyła biżuteria srebrna i złota, jak również maszyny i narzędzia. Podobnej reprezentacji możemy się spodziewać także podczas najbliższej, jubileuszowej edycji tych targów.

W tym roku organizatorzy zapowiadają udział ok. 100 wystawców – nie tylko z Litwy, ale także z Niemiec, Rosji, £otwy, Indii i Grecji. Po stronie odwiedzających znajdą się przedstawiciele handlu hurtowego i detalicznego biżuterią srebrną, złotą i bursztynową, jak również zdobioną kamieniami szlachetnymi i perłami. Po raz 10. targom będzie towarzyszył międzynarodowy konkurs jubilerski, którego hasło brzmi tym razem „Victoria”, oraz wykłady zaproszonych gości na temat bursztynu, diamentów oraz aktualnej sytuacji rynkowej w różnych krajach.

Na targach Amber Trip będzie dostępny także polsko-angielski Magazyn Targowy Złoto Srebro Czas 2013, którego celem jest promowanie nie tylko samej imprezy, ale także jej wystawców oraz branży jubilerskiej.

X Międzynarodowe Targi Bałtyckiej Biżuterii “Amber Trip”
13 – 16 marca 2013, Wilno/Litwa
www.ambertrip.com